ביום ד' ה-13.9.2017 יצאו תלמידי מגמת התיאטרון של החטיבה העליונה למחנה בן שלושה ימים של יצירה בטבע.

הפעילות החלה במוזיאון לצילום תל חי, שם התלמידים עברו הדרכה בתערוכה "חשופים" של הצלמת חנה סהר, שצילמה חסרי בית ישנים. הביקור הציף שאלות על המתח שבין פרטי וציבורי וכן שאלות אתיות ואסתטיות מרתקות. התלמידים השתתפו גם בסדנה בחדר חושך וביקרו באזור האינטראקטיבי של המוזיאון וישבו יחד בקאמרה אובסקורה ענקית. היציאה מן המרחב האורבני של חיפה לנופים הפתוחים של תל-חי איפשרו גם פרספקטיבה מעניינת על תמונות הרחוב שבתערוכה וגם על התרבות הדיגיטלית שהם חלק ממנה.
בערב התלמידים ביקרו בתיאטרון מראה בקרית שמונה ופגשו את שחקן הראל קרטיס שסיפר להם על התיאטרון וצפו בהצגה הנהדרת "To Life", שכל כולה בשפת הליצנות ומופנית לקהל מבוגר. השיחה עם שחקני ההצגה באולם הבית שלהם היתה מפגש נעים ובגובה העיניים ולימדה המון על עולמם היצירתי של הצוות ועל רוח הקסם שבעבודתם.
את היומיים הבאים התלמידים בילו בגן הלאומי "חורשת טל" במחנה אוהלים שהקימו. לשם הוזמנו מורי בית הספר לתיאטרון פיזי הואדי الوادي שפועל בבית הגפן, ליסה ג'ייקובסון, גילי בכר וירון סנצ'ו גושן. שהעבירו סדנאות מופלאות במסירות אין קץ, וחשפו אותם לעבודה שלהם דרך הפולחן עם ביטוי פיזי בעזרת מסכות, עבודה עם האלמנטים של הטבע ועוד. השילוב של המקצוענות והאהבה של שלושת האמנים הנהדרים הללו השאירו טעם של עוד, וכיף לדעת שיש מקום בחיפה שבו ניתן להעמיק את הלימוד עמם.
השלב האחרון של המחנה היה עבודה על יצירות קצרות תלויות מקום שהכינו התלמידים בהשראת הסדנאות שעברו. כאן הושלם המהלך שהחל ביום הראשון – התלמידים עבדו לאורך הלילה ועד רגע העמסת האוטובוס בצהרי היום שלמחרת על יצירותיהם תוך התחברות לטבע שסביבם והתנתקות מוחלטת מהמסכים שנותרו כבויים בתיקים.

 

 

לתמונות נוספות מהמחנה