המגמה מעניקה לתלמידים בנוסף לימי הלימוד הסדירים מגוון אירועים המעשירים את הלמידה ומזינים את התלמיד בחוויות ייחודיות.

יום מגמה- ביום זה נפגשים התלמידים עם להקה ו/או יוצרים מקצועיים. מתנסים בשיעורים וסדנאות רפרטואר עם רקדנים ומורים מקצועיים ומקיימים אינטראקציה  ודיון עם כוריאוגרף על יצירה ומשמעותה.

 צפייה בהופעות מחול מנוי- תלמידי המחול צופים בהופעות מחול מקצועיות לאורך כל שנת הלימודים כחלק מהצורך להרחיב ידע, לעורר חוויה, עניין ודיון. העשרה תרבותית המקנה  הרגלי צפייה ומעודדת צפייה ביקורתית במופעי מחול. מטרתנו לחנך את התלמיד העוסק באמנות להיות "צרכן תרבות" משכיל, שרכש  הבנה וכלי ניתוח  אמנותיים.

"רעות במחול"- מידי שנה מקיימת המגמה השש שנתית למחול הופעה מרהיבה המשלבת תנועה, תלבושות ומוסיקה, הגורמת הנאה רבה לצופה ומאתגרת את התלמיד  מבחינה פיזית ורגשית. מופע אמנותי- מקצועי, על במה מקצועית. בהופעה מעלים המורים והתלמידים מפירות העשייה. מחולות בתחומי הלימוד השונים,  עליהם עבדו התלמידים כחלק מתהליך החינוך המקצועי ארוך הטווח, של תלמיד המחול והרקדן לעתיד.

ערבי מחול אירועים לימודיים לכל שכבת גיל, בהם מסכמים התלמידים את תחום הקומפוזיציה ומבצעים מיצירתם בפני קהל הורים ואורחים.

כתה י"ב תדגים לאורך שבוע בחינות הבגרות במחול, את כל תחומי הביצוע הלימודיים בפני קהל: שיעורי הבחינה בבלט קלאסי, מחול מודרני וקומפוזיציה.

תכניות למצטיינים- המגמה למחול הינה מגמה מקצועית ומעודדת את תלמידיה להתקדם במסגרות נוספות- ארציות ובינלאומיות: