תלמידת רעות לאמנויות בחיפה יזמה סדרת הרצאות לנוער והוריהם בנושא דימוי הגוף

תמי מאור

רומי סגל, תלמידת כיתה י"ב, חברה בארגון לפיתוח מנהיגות LEAD, יזמה פרויקט בשם "שלמות" שמטרתו לתת להורים כלים איך לפעול נכון בנושא דימוי הגוף של ילדיהם

רומי סגל, תלמידת י"ב בבית הספר רעות לאמנויות בחיפה, חברה בארגון לפיתוח מנהיגות LEAD, בחרה לחשוף את סיפורה האישי במסגרת פרויקט "שלמות" אותו היא מובילה.

הפרויקט מורכב מסרטוני הסברה ומפגשי פאנלים של אנשי מקצוע, המשלבים דיון ומתן כלים קונקרטיים להורים איך לפעול נכון בנושא דימוי הגוף של ילדיהם. הסרטונים עוסקים בהורים כמודל לחיקוי, ההורים כמחנכים לערכים, דיאלוג סביב הרגלי אכילה תקנים, התנהגויות בסיטואציות קיצוניות, התמודדות עם מסרים סמויים במדיה ועוד.

רומי סגל: "החברה בה אנו חיים מושפעת מאידאל היופי, הקובע מה נחשב יפה ומה לא. בעקבות זאת, כבר בגילאים מאוד צעירים ילדים נאלצים להתמודד עם קשיים בנוגע לדימוי גופם והתוצאות יכולות להיות הרסניות. המטרה שלי לצמצם את אותה הפגיעה בדימוי הגוף של הילדים ככל שניתן. הורים רבים פוגעים בדימוי הגוף של ילדיהם מגיל צעיר, בלי כוונה, מתוך חוסר מודעות. זה מתבטא בדיאלוג סביב נושא האכילה עם הילד ורדיפה אחרי מראה מסוים".

רומי מספרת שכנערה צעירה סבלה מהפרעות אכילה, משנאה עצמית ומקושי רב לקבל את גופה כמו שהוא. היא החליטה לעשות מעשה כדי שבני נוער אחרים לא יסבלו כמוה, חקרה את הנושא בעזרת פסיכולוגית המטפלת בילדים שמנים ואנורקטיים, רופאה המטפלת בהפרעות אכילה ומנחת הורים, והבינה שההשפעה של ההורים מתחילה כמעט מגיל ינקות וברגע שתפסה כיוון מסוים, קשה מאוד לשנותה. לכן, החליטה במסגרת הפרויקט להעלות את המודעות לנושא בקרב ההורים, ולהעניק להם כלים שבעזרתם לא יפגעו בדימוי שיש לילדים על גופם.

על מנת להפעיל את פרויקט "שלמות" אותו יזמה רומי, היא הצליחה לגייס 12,000 שקלים, אשר הוקצו להפקת סדרת סרטוני הסברה עם אנשי מקצוע וכן מוקד מידע וייעוץ להורים.

מחר [יום רביעי, 08.03.17 בשעה 17:30] יום האישה הבינלאומי, תשתתף רומי בערב ייחודי לנשים ונערות, לצדן של השחקנית אסתי זקהיים ומנכ"לית אתר "עשר פלוס" נירית צוק. הערב יתקיים בדן פנורמה חיפה, תחת הכותרת "מדברות על זה- נקודת מבט נשית על מודל היופי ודימוי הגוף".

אילנה טרוק, ראש מנהל חינוך, תרבות ורווחה: "הפרויקט שמובילה רומי הוא דוגמא למנהיגות נוער מופלאה, ואני גאה על כך. השיח המעמיק והאינטימי שרומי מעוררת, מהווה הזדמנות לחשוף את ההשפעה הסמויה שיש לנו ההורים ואנשי החינוך על דימוי הגוף של ילדינו, ואין ספק כי ביכולתו להעניק כלים לשיח משמעותי ונכון יותר בין הורים לילדיהם בגיל ההתבגרות".

הכתבה פורסמה בעיתון המקוון לוקל:

http://www.local.co.il/haifa/143081/Article/