המגמה מעניקה לתלמידים בנוסף לימי הלימוד הסדירים מגוון אירועים המעשירים את הלמידה ומזינים את התלמיד בחוויות ייחודיות.

יום מגמה- ביום זה נפגשים התלמידים עם להקה ו/או יוצרים מקצועיים. מתנסים בשיעורים וסדנאות רפרטואר עם רקדנים ומורים מקצועיים ומקיימים אינטראקציה  ודיון עם כוריאוגרף על יצירה ומשמעותה.

 צפייה בהופעות מחול מנוי- תלמידי המחול צופים בהופעות מחול מקצועיות לאורך כל שנת הלימודים כחלק מהצורך להרחיב ידע, לעורר חוויה, עניין ודיון. העשרה תרבותית המקנה  הרגלי צפייה ומעודדת צפייה ביקורתית במופעי מחול. מטרתנו לחנך את התלמיד העוסק באמנות להיות "צרכן תרבות" משכיל, שרכש  הבנה וכלי ניתוח  אמנותיים.

"רעות במחול"- מידי שנה מקיימת המגמה השש שנתית למחול הופעה מרהיבה המשלבת תנועה, תלבושות ומוסיקה, הגורמת הנאה רבה לצופה ומאתגרת את התלמיד  מבחינה פיזית ורגשית. מופע אמנותי- מקצועי, על במה מקצועית. בהופעה מעלים המורים והתלמידים מפירות העשייה. מחולות בתחומי הלימוד השונים,  עליהם עבדו התלמידים כחלק מתהליך החינוך המקצועי ארוך הטווח, של תלמיד המחול והרקדן לעתיד.

ערבי מחול אירועים לימודיים לכל שכבת גיל, בהם מסכמים התלמידים את תחום הקומפוזיציה ומבצעים מיצירתם בפני קהל הורים ואורחים.

כתה י"ב תדגים לאורך שבוע בחינות הבגרות במחול, את כל תחומי הביצוע הלימודיים בפני קהל: שיעורי הבחינה בבלט קלאסי, מחול מודרני וקומפוזיציה.

תכניות למצטיינים- המגמה למחול הינה מגמה מקצועית ומעודדת את תלמידיה להתקדם במסגרות נוספות- ארציות ובינלאומיות:

  • מלגות קרן שרת- בכל שנה נבחרים תלמידים בעלי יכולות גבוהות לבחינות מלגה מטעם קרן שרת .
  • תלמידי המגמה משתלמים בחודשי הקיץ בקורסי מחול בארץ ובחו"ל.
  • רקדנים מצטיינים במחול- מידי שנה זוכים בוגרי המגמה בהכרתם ע"י משרד התרבות כרקדן מצטיין לעת שרותם הצבאי.
  • תכנית העשרה- בנוסף על ימי הלימוד במגמה, מאפשר ביה"ס "רעות לאמנויות" בשיתוף עיריית חיפה ומתנ"ס בית הגפן, תכנית העשרה באמצעות המרכז למצוינות במחול, הפועל באולמות ביה"ס ואשר מטרתו הרחבת קידומם המקצועי של תלמידי המגמה למחול.
  • מתוקף היותם תלמידים מקצועיים בהכשרתם, הם חפצים באימון נוסף התואם לרמתם הגבוהה.